• 6. trieda

• Trieda s nadštandardným uplatňovaním prvkov ľudovej kultúry a folklóru

• Triedne učiteľky: Mgr. Kristína Giertlová - Radka Vránska

Ľudová kultúra skrýva v sebe krásu a pôvab ľudových piesní, múdrosť a zvyky našich predkov, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu ako najkrajšie dedičstvo. Toto bohatstvo sa však pomaly a nebadane z nášho života vytráca. „Uchyľujúc sa k samým koreňom národného života, vraciame sa k ľudu a jeho umeniu. Aby sme nepripustili tomuto prameňu vyschnúť, lebo on nám ešte stále môže dávať vodu živú – len sa naučiť mu porozumieť, naučiť sa z neho piť“. Táto myšlienka sa stala našim mottom s hlavným cieľom priblížiť deťom ľudovú kultúru. Ako formu a prostriedok využívame detský folklór v nadštandardnej miere v dvoch triedach materskej školy. Viac sa dozviete v sekcii "5. trieda".